Yunanistan Vize Başvurusu ve Ücreti

Yunanistan Vize Başvuru ve Takip Merkezi

Kuzeybatı sınır komşumuz olan Yunanistan Avrupa birliği içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Schengen ülkeler topluluğu üyesidir. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi T.C vatandaşları Yunanistan’a gerçekleştirecekleri seyahatler için Yunanistan vize başvurusunda bulunmalıdır. Yunanistan vize işlemleri aracı kurum ya da akredite acenteler aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan vizesi şahsen aracı kurumlara başvuru yaparak ya da akredite acenteler vasıtasıyla alınabilir. Zaman ve para tasarrufu etmek için Yunanistan Schengen vizesi vizem.net danışmanlığında 3 kolay aşama ile alınabilmektedir.

  1. Vize türüne göre gerekli evrakları İstanbul’daki merkez ofisimize gönderin.
  2. İlgili danışman evrak kontrolü yaptıktan sonra başvuru formu doldurarak başvuru sahibi adına başvuruyu gerçekleştirsin.
  3. Onaylanan vizeniz saha ekibimiz tarafından alınıp adresinize postalansın.

Vizem.net Shengen yunan vizesi başvuru onay oranı 2019 yılı itibariyle %98.2 ile Türkiyedeki en iyi acente ünvanlını elinde bulundurmaktadır. Tüm süreç deneyimli danışmanlar tarafından yönetilip vize en kısa sürede alınır.

Başvuru ve bilgi için: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan C tipi (turistik, ziyaret ve iş vizeleri) kişisel başvurularda ortalama 15 iş günü içerisinde çıkar. Başvuru formunda eksik bilgi yada eksik evrak beyanı bulunuyorsa tekrardan randevu alınması gerekebileceğinden bu süreç uzayabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular ortalama 8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ön evrak kontrolü ve form doldurma işlemleri ilgili danışmanlar tarafından yapılır. TURSAB kayıtlı akredite kuruluş olma avantajı sayesinde randevular gerekli evrakların merkez ofisimize ulaşmasını takip eden güne alınabilmektedir. 90 günü geçecek konaklamalar için alınan (D tipi) Yunanistan vizesinin çıkma süresi başvuru amacına göre 20 ila 90 gün arasında değişmektedir. Covid-19 sebebiyle konsolosluk çalışma saatleri değişebildiğinden 2020 yılında vize çıkma süreleri değişkenlik gösterebilmektedir. Planlanan seyahatten en az 30 gün önce Yunanistan vize başvurusunda bulunulması tavsiye edilmektedir.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu başvuran kişinin özlük bilgileri ve seyahat amacını tanımlamaya yönelik AB komisyonu tarafından hazırlanmış form çeşididir. Tüm Schengen ülkelerinin başvuru formu Yunanistan vize başvuru formu ile aynı bilgileri talep eder. Başvuru formu pdf olarak buradan indirildikten sonra elle doldurulabilir. Ayrıca Yunanistan vizesi başvuru formu doldurulmuş örneği, Kosmos vize ve vizem.net ofislerinden temin edilebilir. Schengen vizesi Yunanistan başvuru formları Türkçe karakter kullanarak ve tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Form üzerinde karalama yapılmamalıdır.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan Konsolosluğu, randevuları sadece D tipi (90 günden daha uzun süreli) vizeler için randevu vermektedir. C tipi (turistik) vizeler için randevu kişisel olarak yapılacaksa aracı kurumlar üzerinden alınmalıdır. Vizem.net danışmanlığında yapılan Yunanistan vize başvurularında randevular vizem.net ekibi tarafından alınır. Eğer başvuru sahibinin son 5 yılda alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa randevu tarihinde gelmeksizin tüm işlemler vizem.net ekibi tarafından sonuçlandırılıp onaylanmış Yunanistan vizesi pasaport ile birlikte başvuran adresine postalanır. Hafta içi saat 12:00’ye kadar merkez ofisimize ulaşan evraklar için randevu bir sonraki iş gününe alınır.

Yunanistan Vize Fotoğraf Ölçüsü

Yunanistan vize fotoğraf ölçüsü Schengen vize standartlarına uygun olmalı ve 35x45 mm ebatlarında olmalıdır. Fotoğraf ebatları daha büyük olan fotoğraflar boyun alanını geçmeyecek şekilde yanlardan kırpılarak küçültülebilir. Yunanistan biyometrik fotoğraf ölçülerinde yüz alanının kapladığı maksimum ala 36 mm minimum alan ise 32 mm olmalıdır. Yunan Schengen vizesi için diğer fotoğraf kriterleri aşağıda belirtilmiştir.

  • Yüz toplam alanın %70-%80 ini kaplamalıdır.
  • 180 derece açıyla karşıya bakılmalıdır
  • Doğal yüz ifadesi kullanılmalıdır. Dişler görünmemelidir.
  • Beyaz arko fonda ve fon ile kontrast oluşturacak kıyafet rengi ile çekilmelidir.

Yunanistan Vize Sorgulama ve Takip Sistemi

Vize sorgulama, Yunanistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilememektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan Yunanistan vize başvuru sorgulamaları online olarak yapılabilmektedir. Ayrıca 5 aşamalı SMS gönderimi ile başvuru sahibi güncel durum hakkında bilgilendirilmektedir. Yunanistan vize takibi aynı zamanda 7 gün 09:00 – 19:30 saatleri arasında Vizem.net vize takip merkezini arayarak yapılabilir.

Paylaş: